Příběh čaje
O knize Akce Výňatky Výstava Diskuse Kontakty
Cenné čajové dárky pro výherce soutěže Kniha Příběh čaje a porcelánová čajová souprava "Japan" a "Mini Japan" jsou ceny pro tři nejúspěšnější řešitele čajovědného kvízu!

Výsledky slosování cen

Ve čtvrtek 10. dubna jsme se sešli se čtyřmi výherci čajovědné soutěže v Dobré čajovně na Václavském náměstí v Praze. Na slosování cen se dostavili výherci Eliška Fulínová, Honza Kulveit, Gabriela Nickmanová, Tomáš Trefil, a několik dalších nesoutěžících čajomilů. Bohužel se nemohla zúčastnit Vendula Kuchařová, protože z Valašských klobůk je to Prahy přeci jen dálka.

Setkání a slosování proběhlo v přátelském duchu, popili jsme vynikající Tung ting a probrali řadu čajových témat. Nakonec z památné indické mosazné konvice pořadí výherců vylosoval Aleš Juřina ze Spolku milců čaje s. r. o..

1. cenu - knihu Příběh čaje - vyhrál Honza Kulveit, tedy jediný výherce soutěže, který ji dosud neměl.
2. cenu - čajovou soupravu Japan - vyhrála Vendula Kuchařová, předání na druhý konec republiky je v realizaci.
3. cenu - čajovou soupravu Minijapan - si odnesl Tomáš Trefil.
4. cenu - knihu Japonská mozaika - získala Gabriela Nickmanová.
5. cenu - knihu Putování k posvátné hoře Kailás - vyhrála Eliška Fulínová.

Výhercům gratulujeme!


Výsledky čajovědné soutěže

V pátek 28. března jsme uzavřeli naši čajovědnou soutěž a přes víkend zpracovali výsledky. Nuže, zúčastnilo se 37 soutěžících. Z nich však pouze 5 odpovědělo správně na všech deset otázek. Většina však přesto prokázala vynikající znalost tématu - na 9 otázek dokázalo správně odpovědět 13 soutěžících a dalších 7 odpovědělo správně na 8 otázek.

Největší problémy dělala otázka číslo 6. Jen 22 soutěžících vědělo, že "čaire" je kramická nádobka na uchování práškového čaje mačča.

Nejsnazší otázky naproti tomu jsou číslo 3 (z které provincie pochází čaj pchu-er) a číslo 8 (která koloniální mocnost dovezla v roce 1610 čaj do Evropy), v nichž se zmýlil pouze jeden soutěžící.

Jsme velice potěšeni, že odpovědi na otázky by v naší knize hledalo 28 soutěžících. Pěti soutěžícím, kteří věří spíše věštecké kouli, držíme palce. ;-)

> Výsledky soutěže
> Správné odpovědi

Protože hned pět lidí odpovědělo správně na všechny otázky, rozhodli jsme se, že ke třem cenám přidáme ještě knihy Japonská mozaika a Putování k posvátné hoře Kailás. Losování a předání cen proběhne ve čtvrtek 10. 4. v prostorách pražské Dobré čajovny na Václavském náměstí v 17 hodin. Zváni jsou nejen výherci, ale i ostatní účastníci a čajomilové!

Partnerem soutěže je
Spolek milců čaje


zpět na akce
email: caj@thoma.cz || vyrobilo studio WebWorks.cz || bugreport: bugreport-caj@webworks.cz